KONKURSAS „SAUGIAUSIA IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGA“ 2024 M.

            2024 m. balandžio 30 d. grupės „Pelėdžiukai“ vaikai: Herkus, Karolis, Eleonora, Gabija ir Vakarynė, kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Steponavičiene ir visuomenės sveikatos specialiste Laura Pukinskiene, dalyvavo konkurse „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“.

             Konkursą organizavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

             Pagrindinis Konkurso tikslas – paminėti Saugaus eismo dieną, ugdyti ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų saugaus elgesio kelyje įgūdžius, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime ir formuoti teigiamą vaikų požiūrį į policiją ir stiprinti socialinę partnerystę.

             Konkurso uždaviniai:

             3.1. supažindinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikus su pagrindiniais Kelių eismo taisyklių, saugaus elgesio kelyje ir likus vieniems namuose reikalavimais;

             3.2. plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime;

             3.3. skatinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių ir policijos bendravimą bei bendradarbiavimą.

             Konkurse dalyvavo 16 Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Komandos pristatė paruoštus pristatymus, demonstravo kaip teisingai važiuoti paspirtukais ir atliko kitas įvairias praktines-teorines užduotis.        

             Grįžome labai laimingi, nes užėmėme 3-čią vietą.



            

VANDENS SAUGA ORGANIZMUI

             Norėdami būti sveiki turime ne tik atkreipti dėmesį į savo mitybą ar padidinti fizinį aktyvumą, bet ir nepamiršti vandens mūsų kasdienybėje. Pastebima, jog nemažai žmonių žino kiek apytiksliai reiktų išgerti vandens per dieną, tačiau nežino kokia jiems būtų iš to nauda ir tiesiog šio įpročio neturi. 

             Neveltui sakoma, kad vanduo yra gyvybės šaltinis. Jis nepamainomas mitybos komponentas, mat gyvybiniai procesai gali vykti tik tuomet, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60–70 procentų. Vandens nauda mūsų organizmui yra didžiulė – jame vyksta visos biologinės reakcijos, vanduo perneša svarbiausias medžiagas į ląsteles, t.y vitaminus, mineralus ir gliukozę, pašalina iš organizmo jau nebereikalingas medžiagas, reguliuoja kūno temperatūrą, dalyvauja biocheminiame skaidyme, kai mes valgome transportuoja maistines medžiagas,  sutepa sąnarius, taip pat reikalingas mūsų akims, smegenims ir stuburo smegenims.

              Kas nutinka, kai organizmui pradeda trūkti vandens? Pirmiausia mes pajaučiame troškulį, pradeda džiūti burna, liežuvis gali tapti sausas ar net pabrinkęs, galime pajausti silpnumą ar galvos svaigimą. Vėliau: širdies virpėjimas, drebėjimas ar „permušimai“, vangumas, sumišimas, sąmonės pritemimas, alpimas, ženkliai ar visai dingęs prakaitavimas, sumažėjęs šalpimo kiekis arba šlapimas tampa koncentruotas tamsiai geltonos ar net rusvos spalvos.

              Per dieną rekomenduojama išgerti 6–8 stiklines arba 1,5–2l  vandens, tai yra apytikslė rekomendaciją, kurią galime daug kur išgirsti. Tačiau visi mes esame skirtingu sudėjimų, svorių, todėl kiekvienas galime pasiskaičiuoti individuoliai savo paros vandens poreikį pasinaudodami šią formulę: Kūno masė (kg) x 0,03 (30ml). Informacija iš www.sveikatosbiuras.lt.

              2024 m. balandžio 15–19 dienomis lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko sveikatingumo valandėlė „Vandens nauda organizmui“. Vaikai aptarė, koks svarbus vanduo žmogaus gyvenime. Be vandens žmogus negalėtų gyventi, negalėtų atlikti įvairių darbų. Norint, kad organizmas gautų pakankamai skysčių, reikia gerti švarų vandenį, o ne įvairius gazuotus, spalvotus gėrimus. Peržiūrėjo pamokančias skaidres „Vanduo ir žmogus“, atliko laboratorinius darbelius, sportavo kartu su Saulyte ir Vandens lašeliu bei atliko kitas linksmas, pamokančias užduotis.

 vandens žmogus negalėtų gyventi, negalėtų atlikti įvairių darbų. Norint, kad organizmas gautų pakankamai skysčių, reikia gerti švarų vandenį, o ne įvairius gazuotus, spalvotus gėrimus. Peržiūrėjo pamokančias skaidres „Vanduo ir žmogus“, atliko laboratorinius darbelius, sportavo kartu su Saulyte ir Vandens lašeliu bei atliko kitas linksmas, pamokančias užduotis.



PROJEKTAS ,,FAST HEROJAI“

            Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Eglutė“, grupės ,,Pelėdžiukai“ vaikai prisijungė prie tarptautinės programos ,,FAST herojai“, kurios metu vaikai dovanos savo senjorams nuostabią dovaną – žinias, kurios vieną dieną gali išgelbėti jiems gyvybes.

            FAST herojai – tai apdovanojimus pelniusi edukacinė iniciatyva, kuria siekiama padidinti supratimą apie insulto simptomus ir priminti apie poreikį greitai imtis veiksmų. Taip skatinamas nuostabus vaikų entuziazmas mokytis ir dalytis, skatinti juos skleisti žinias kitiems šeimos nariams, ypač savo seneliams.

            Insultas yra antra dažniausia mirties priežastis, trečia dažniausia negalią sukelianti priežastis ir viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios vaikai netenka senelių. Liūdna realybė yra ta, kad dauguma insultą patyrusių pacientų negauna gydymo, nes per vėlai atvyksta į ligoninę. Insultu sergantiems pacientams kuo skubiau reikalinga kokybiška medicininė pagalba, todėl didėjantis supratimas apie simptomus gali išgelbėti gyvybę.

            Užsiėmimai truko net penkias savaites, vaikai noriai dalyvavo visuose užsiėmimuose ir atliko visas jiems paruoštas užduotis. Vaikai išmoko įsiminti 3 svarbiausius insulto požymius susiedami juos su pagalbos numeriu 112. Pasibaigus šiai misijai visi vaikai buvo apdovanoti „FAST herojai“ diplomais.


Atnaujinta: 2024-08-19